Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
У 2006 році студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також охочі підтримати нашу державу.
Це свято стирає кордони й об’єднує українців.Вишиванка – не просто національний одяг, це символ любові до Батьківщини, а також священний оберіг у нелегкий для нашої країни час.
16 травня в Полтавському професійному ліцеї відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню вишиванки. Працівники й здобувачі освіти ліцею долучилися до свята та одягли вишитий одяг: красиві сорочки та вишукані сукні. І ліцей замайорів різнобарвними візерунками української вишивки. Цією акцією учасники освітнього процесу продемонстрували самобутність і неповторність свого народу, адже вишиванка – це один із найдавніших та найпоширеніших видів декоративного мистецтва, генетичний код нації, споконвічний символ українців.
З Днем вишиванки, моя Україно!
Ти збери весь цвіт калини,
Неба синь. В важкий цей час
Виший, Мамо-Україно,
ПЕРЕМОГУ для всіх нас!
Усе буде Україна!
![](https://ppl.pp.ua/wp-content/uploads/2024/05/1715847240307-1024x771.jpg)