ШТУКАТУР

Штукатур – це перший фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний вигляд будинку, свою назву професія отримала від основного матеріалу, з яким доводиться працювати.
З історії професії. Спеціальність штукатура, як і майже всі будівельні професії, є досить давньою. Серед оздоблювальних робіт штукатурні на будівництві займають чи не найважливіше місце. За даними археологічних досліджень ще 5 тисяч років тому в будівництві широко використовувалась гіпсова штукатурка, що в перекладі з італійської мови означає “оздоблення, спорядження”. Це була технологія високої  якості, адже ті стіни до цих пір збереглися. У ХІХ столітті шляхом опалювання  гіпсу, глини та інших компонентів було винайдено цемент, який стали широко застосовувати. 
Характер роботи:
– виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей;
– накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці;
– вирівнювання поверхонь;
– опорядження колон, балок, фасадів,
Умови роботи. Професійна діяльність штукатура належить до фізичної праці середнього навантаження і напруження. Обмежень щодо статі і віку професія не має. Робота, як правило, однозмінна і проводиться вдень. При великих обсягах робіт штукатури можуть працювати у дві, а інодіу три зміни.
Штукатурні роботи виконуються в різних кліматичних зонах. Штукатури працюють як усередині приміщень, так і на відкритому повітрі та на висоті.
Освітня підготовка. Професію столяра можна здобути в Полтавському професійному ліцеї, який знаходиться за адресою: м.Полтава, вул. Сакко, буд. 16-а; тел.: (0532)51-27-20; е-mail: ppl1946@rambler.ru.
Медичні обмеження. Робота протипоказана людям, які мають хвороби легенів і шкіри, ревматичні захворювання суглобів, а також фізичні вади здоров’я, слабкий імунітет, слабо розвинену пам’ять, відсутність практичного мислення, захворювання, що супроводжуються непритомністю, порушення функцій опорно-рухового апарату та координації рухів, слабкий зір, схильні до застуд.
Вимоги до індивідуальних психологічних особливостей. Професія висуває високі вимоги до здоров’я:
– фізична витривалість;
– хороша координація рухів;
– розвинений вестибюлярний апарат;
– витриманість, уважність, акуратність, ретельність, наполегливість, терпіння.
Перспективи. Штукатур – це одна з найбільш поширених професій на будівництві. Потреба у працівниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання як у державних, так і в приватних та комерційних структурах. У переважній більшості регіонів України штукатур без особливих ускладнень знаходить роботу в будівельних організаціях, в домобудівних комбінатах, ремонтних та житлобудівних управліннях тощо.
Розмір заробітку штукатура залежить від його кваліфікації, складності виконуваної роботи, форми власності та спеціалізації підприємства, організації, установи, де він працює.
 Професія штукатура користується попитом на ринку праці і є дуже актуальною.