ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК

     Електрогазозварник – робітник, який з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарата. Збирає заготовки (вузли) конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне устаткування, встановлює необхідний режим зварювання, здійснює візуальний контроль швів.
     Спеціалісти можуть зварювати спеціальні сталі, кольорові метали та їх сплави. Сучасні зварні конструкції не бояться високих температур, тиску і радіації. Вони призначаються для атомної промисловості, кібернетики та електромеханіки, інших галузей техніки.
   
     Електрогазозварник має справу зі складним зварювальним обладнанням, володіє технікою дугового та газового зварювання, здійснює зварювання деталей в різних просторових положеннях шва. 
     Умови роботи. Зварникам доводиться працювати в найрізноманітніших місцях: і у виробничому цеху, і в полі, і під землею. Робота електрогазозварника – це робота в приміщенні, цехах, на відкритому повітрі, на будівельних майданчиках, в замкнутих ємкостях. Виконує роботу як вручну, так і з використанням спеціального устаткування. Займається виробництвом нерозбірних деталей обладнання, монтажем трубопроводів, мостів, металоконструкцій будівель.
     До виконання зварювальних робіт допускаються особи не молодші 18 років, які мають кваліфікаційне посвідчення і пройшли інструктаж з техніки безпеки та попередній медичний огляд.
     Ринок праці. Електрогазозварник – одна з найпоширеніших робітничих професій, вона на особливому рахунку. Зварювальні роботи потрібні на будь-якому виробництві: на великому і малому підприємстві, на будівництві і в ремонтних майстернях. Практично немає жодної  галузі машинобудування, приладобудування і будівництва, у якій не застосовувалося б зварювання металів. 
     На сьогоднішній день – це найбільш затребувана професія.
     Освітня підготовка. Професію можна здобути у Полтавському професійному ліцеї, який знаходиться за адресою: м. Полтава, вул.. Сакко 16-а; тел.:(0532)51-27-20; e-mail: hhl1946@rambler.ru.
     Медичні обмеження. Професія протипоказана людям, які страждають захворюваннями дихальних органів, опорно-рухового апарату (радикуліт, остеохондроз тощо), серцево-судинної і нервової систем, розладами психіки і мають виражені дефекти зору і слуху.
     Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей. Професія ставить підвищені вимоги до фізичної сили і витривалості спеціаліста, його гостроти зору і кольоросприйняття, гнучкості і рухливості рук, ніг і усього тіла, вестибулярного апарату. Електрогазозварник повинен уміти тривалий час сконцентровувати увагу, володіти хорошою зорово-моторною координацією, розвиненою просторовою уявою і технічним мисленням, бути акуратним і врівноваженим
     Перспективи. У сучасних умовах потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України електрогазозварники без особливих ускладнень знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках, заводах, в авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо. Таким чином, професія електрогазозварника має сталий попит на ринку праці. Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов’язаний перш за все з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи.