Калейдоскоп профспілкового життя

Звітно-виборні профспілкові збори

     14 грудня 2019 року відбулися звітно-виборні збори у первинній профспілковій організації Полтавського професійного ліцею.
     На збори була запрошена Скиба Наталія Василівна – заступник голови Полтавського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України.
     Порядок денний:
 1. Про звіт профспілкового комітету первинної профспілкової організації Полтавського професійного ліцею за період з 18 грудня 2014 року по 14 грудня 2019 року (доповідь голови профспілкового комітету Шепель Т.Ф.).
 2. Про звіт ревізійної комісії первинної профспілкової організації Полтавського професійного ліцею за період з 18 грудня 2014 року по 14 грудня 2019 року (доповідь заступника голови ревізійної комісії Олексієнко Л.В.).
 3. Про вибори голови первинної профспілкової організації.
 4. Про вибори заступника голови первинної профспілкової організації.
 5. Про вибори складу профспілкового комітету.
 6. Про вибори ревізійної комісії.
 7. Про вибори делегата на обласну профспілкову конференцію.
 8. Про делегування представника до складу обласного комітету профспілки.
     У обговоренні доповідей взяли участь члени профспілкової організації: Рябко Р.М., Косточка В.М., Карунна Н.С., Задорожна О.С.,Дрібна С.М., Балюк Ю.М., Олексієнко Л.В., Міщенко К.Г., Борідка О.М. Замула М.В., які визнали роботу профспілкового комітету задовільною.
     Головою профспілкового комітету обрали Шепель Т.Ф., заступником – Сліпець С.О. До складу профспілкового комітету ввійшли Волкова О.Г., Проценко Л.В., Рись Н.О., Шаповал О.О., Шевцов І.М., до складу ревізійної комісії – Лісна І.В., Мартиненко А.І., Олексієнко Л.В.

Звернення ЦК Профспілки до профільного комітету щодо законопроекту «Про освіту»

   ЦК Профспілки спрямовано звернення до профільного комітету ВРУ з вимогами не допустити звуження гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам та спеціалістам освіти щодо рівня оплата праці, фінансування галузі, запровадження 36-годинного робочого тижня для вчителів тощо.

  Профспілка категорично виступає проти запровадження норми про встановлення мінімального посадового окладу педагогічного працівника на рівні трьох прожиткових мінімумів для працездатної особи замість проголосованої у першому читанні норми про мінімальний оклад педагога на рівні трьох мінімальних заробітних плат.

  Особливу стурбованість викликає звуження державних гарантій в рівні оплати праці науково-педагогічних працівників, зокрема посадовий оклад викладача-стажиста передбачається у розмірі на 25% вище окладу педагогічного працівника за найнижчою посадою і буде меншим на 1000 гривень від розміру посадового окладу педагогічного працівника, що оплачуватиметься за 15 тарифним розрядом.

  ЦК Профспілки наполягає на підвищенні на 20% посадового окладу педагогічного працівника, який пройшов сертифікацію, замість доплати, яка не формує новий розмір посадового окладу.

  Необхідно передбачити норму про встановлення державних гарантій педагогічним працівникам на підвищену оплату праці за роботу з дітьми з особливими освітніми потребами та при інклюзивному навчанні.

  Профспілка категорично не погоджується з включенням до робочого часу педагогічних працівників, крім навчальної роботи, також методичної та організаційної робіт. Це загрожує запровадженню для вчителів, вихователів, викладачів, музичних керівників та інших педагогічних працівників 36 годинного чи більшої тривалості робочого тижня. Необхідно передбачити норму, що робочий час педагогічних працівників, залежно від їх посад, включає навчальну, виховну, методичну та іншу педагогічну роботу, за виконання окремих видів якої встановлюється додаткова оплата.

  Не можна погодитися з нормою законопроекту стосовно забезпечення державою асигнувань на освіту в розмірі не меншому 7% валового внутрішнього продукту. Адже фактичні обсяги фінансування освіти в розмірі 6-7% внутрішнього валового продукту забезпечують лише часткове фінансування навчальних закладів. Видатки в такому обсязі забезпечують лише 40% потреби на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти в розмірах, гарантованих статтею 57 чинного Закону України «Про освіту». Наполягаємо на гарантіях щодо забезпечення державою бюджетних асигнувань на освіту в розмірі, не меншому десяти відсотків валового внутрішнього продукту.

Профспілкове свято на 8 березня

    У актовому залі Полтавського професійного ліцею відбулися урочисті профспілкові збори з нагоди Міжнародного Жіночого дня.
    Директор ліцею Рябко Роман Михайлович привітав жіночий колектив з весняним святом і побажав усім міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, трудових звершень, та добробуту.
   До щирих привітань директора приєдналися викладач Замула Михайло Васильович, майстри виробничого навчання Шевцов Іван Миколайович, Павленко Олександр Васильович, вихователь Замула Владислав Васильович, які бажали чарівним жінкам здоров’я, наснаги й родинного щастя, дарували прекрасні ліричні вірші та задушевні пісні.
   Приємним сюрпризом для присутніх стало відеопривітання чоловіків, яке вони створили власноруч.

Привітання до Дня захисників України

За ініціативи профспілкового комітету ліцею проведено урочисте зібрання, на якому жіноча профспілкова спільнота привітала чоловіків із Днем захисника України та вручила їм солодкі подарунки.
Члени профкому Полтавського профспілкового ліцею підготували для жінок-спілчанок урочисте свято до 8 Березня та подарували кожній солодкий подарунок – цукерки «Венеціанська ніч».

Привітання з ювілеєм

 Представники адміністрації та профспілкового комітету Полтавського професійного ліцею навідалися до учителя-пенсіонера Берднікова Юрія Михайловича, щоб привітати його із 80-річним ювілеєм.

Участь у фестивалі педагогічної творчості

  Педагогічні працівники Полтавського професійного ліцею – викладач Замула Михайло Васильович та вихователь Замула Владислав Васильович – взяли участь у фестивалі художньої творчості освітян Полтавської області, який був організований 15.11.2016 року Полтавським обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України.

Свято Дня захисника України

   Жіночий колектив Полтавського професійного ліцею влаштував свято для чоловіків з нагоди Дня захисника України: виступили з привітаннями, підготували презентацію, вручили подарунки.

Захистимо профтехосвіту разом

У Полтавському професійному ліцеї пройшли збори трудового колективу «Захистимо профтехосвіту разом», на яких з доповіддю про загрозливе становище, яке виникло в системі професійно-технічної освіти внаслідок прийняття Закону «Про державний бюджет України на 2016 рік» та пов’язаного з ним Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», виступила голова профспілкового комітету
Шепель Т.Ф. Через непродумані дії Кабінету Міністрів і Верховної Ради після прийняття Закону видатки на фінансування підготовки робітничих кадрів у ПТНЗ були передані з державного до місцевих бюджетів, Кабінетом Міністрів були визначені завдання забезпечення передачі з державної у комунальну власність закладів ПТНЗ. Одночасно була скасована Субвенція на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету, яка у 2015 році становила близько 6 млрд. грн.
Викладачі ліцею Замула М.В. та Карунна Н.С. розповіли присутнім про участь  18.03. 2016 року у Всеукраїнських зборах працівників професійно-технічної освіти.
Учасники зборів однозначно підтримали вимоги Всеукраїнських зборах працівників професійно-технічної освіти:
 • підписати законопроекти про фінансування системи профтехосвіти №3830-3 Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та 3831-2 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти»;
 • доручити Уряду і забезпечити перерахування обласним бюджетам стабілізаційної дотації на підтримку закладів профтехосвіти в розмірі 500 мільйонів гривень, яка передбачена Постановою КМУ від 4.02.2016 року №41;
 • створити робочу групу високого рівня із представників Адміністрації Президента України, Кабінету міністрів України, відповідальних міністерств, обласних рад та державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, профспілок і організацій роботодавців з метою розробки проекту Реформи системи професійно-технічної освіти;
направити як подання Президента України проект Закону України «Про професійно-технічну освіту» (в редакції законопроекту №3231), де передбачити фінансування ПТО із Державного бюджету