МУЛЯР

Муляр – це робітник, що бере участь у зведенні і ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруджень із природних (різні види каменю) і штучних (з глини, шлаку, вапняно-піщаних сумішей тощо) будівельних матеріалів.
Характер роботи. Муляр зводить фундаменти і стіни будівель з природного і штучного каменю, робить внутрішні перегородки, кладку несучих стін, фундаменту арок, зводів, колон, мурує опори, труби, готує розчини, суміші, здійснює монтаж збірних елементів. Бере участь у будь-яких будівельних операціях.
Умови роботи. Муляр може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі.
Можливі місця роботи: будівництво, реставрація будинків, виробничих приміщень, мостів.
Ринок праці. Муляр бере участь майже у всіх будівельних операціях. Саме він відповідає за те, наскільки комфортно будуть почуватися люди у збудованому помешканні, як довго воно слугуватиме. Потреба на ринку праці у мулярах постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України муляр без особливих ускладнень знаходить роботу в будівельних організаціях, на підприємствах та в установах різних форм власності. Ризик безробіття у мулярів мінімальний і пов’язаний, перш за все, з недостатнім досвідом або кваліфікацією.
Освітня підготовка. Професію муляра можна здобути в Полтавському професійному ліцеї, який знаходиться за адресою: м.Полтава, вул. Сакко, буд. 16а; тел.: (0532)51-27-20; е-mail:ppl1946@rambler.ru.
Медичні обмеження. Робота муляра протипоказана людям, що страждають захворюваннями серцево-судинної системи, опорно-рухового апарата, нервово-психічними розладами та мають схильність до простудних захворювань.
Вимоги до індивідуальних психологічних особливостей. Муляр повинен володіти фізичною силою і витривалістю, гнучкістю, рухливістю тіла і особливо рук, розвиненим відчуттям рівноваги, відсутністю боязні висоти. Йому необхідні координація рухів рук, точний окомір, просторова уява, технічне мислення, стійка увага, наочно-оглядова пам’ять.
Перспективи. Перспективи професійного росту і кар’єри: стажист – різнороб – фахівець – муляр, провідний спеціаліст, бригадир. При додатковому підвищенні освіти (середня чи вища будівельна освіта) – виконроб, будівельний інженер, архітектор.