ЛИЦЮВАЛЬНИК- ПЛИТОЧНИК

Лицювальник-плиточник – будівельний робітник, фахівець з облицювання будівель.
Характер роботи . Лицювальник-плиточник виконує обробку фасадів будівель керамічними і бетонними плитами, укладку кам’яних  і бетонних ступенів зовнішніх сходів, роботи із влаштування плиткових підлог і облицювання внутрішніх поверхонь стін лазень, пралень, санітарних вузлів, ванних кімнат. Також він сортує керамічну плитку по виду, розміру, кольору, готує розчини, очищає поверхні перед укладанням керамічної плитки, ремонтує облицьовані поверхні.
Умови роботи. Робота лицювальника-плиточника належить до професій із середнім ступенем важкості. Обмежень щодо віку і статі немає. Лицювальниками-плиточниками працюють як жінки, так і чоловіки.
Режим праці – восьмигодинний робочий день. Робота змінна (одна або дві зміни). До особливих умов та факторів праці можна віднести такі: несприятливі погодні умови (на відкритому повітрі), робота на висоті, вплив шкідливих хімічних речовин (при виготовленні розчинів та мастик, а також складових сполук плиток).
Ринок праці. Сфера професійного використання працівника – будівельні та ремонтні організації. Професія лицювальника-плиточника добре оплачується і набуває престижності. Будівельні організації України, домобудівні комбінати, ремонтні та експлуатаційні управління міст і сіл відчувають постійну потребу в фахівцях цієї професії. Доволі часто можна побачити оголошення із запрошенням кваліфікованих лицювальників-плиточників на роботу у країни СНД та за кордон. Тому вірогідність працевлаштування лицювальника-плиточника після навчання є високою.
Освітня підготовка. Професію лицювальника-плиточника можна здобути в Полтавському професійному ліцеї, який знаходиться за адресою: м.Полтава, вул. Сакко, буд. 16а; тел.: (0532)51-27-20;     е-mail:ррl1946@rambler.ru.
Медичні обстеження. Професія лицювальника-плиточника не рекомендується людям, які страждають захворюваннями органів дихання (схильність до простудних захворювань, хронічна пневмонія тощо.); опорно-рухового апарату (хронічний ревматизм, а також захворювання, які обмежують рухливість рук), серцево-судинної системи (серцева недостатність, пороки серця); нервової системи (непритомність); порушеннями вестибулярного апарату.
Вимоги до індивідуальних психологічних особливостей. Для оволодіння професією лицювальника-плиточника необхідно мати знання таких загальноосвітніх предметів, як фізика, хімія, креслення. Важливими є природні здібності до творчості: добрий окомір, чітка координація і точність рухів, яскраве уявлення, образне мислення, наочно-образна і зорова пам’ять, концентрація і розподіл уваги.
Перспективи. Перспективи професійного росту і кар’єри: стажист – різнороб – фахівець, провідний спеціаліст, бригадир. При додатковому підвищенні освіти (середня чи вища будівельна освіта) – виконроб, будівельний інженер, архітектор.