ЕЛЕКТРОЗВАРНИК НА АВТОМАТИЧНИХ ТА НАПІВАВТОМАТИЧНИХ МАШИНАХ

Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах – це робітник, який виконує механізоване зварювання  металоконструкцій, ємкостей, трубопроводів за допомогою автоматичних та напівавтоматичних машин. Робітник цієї професії успішно зварює конструкції з вуглецевих сталей, а також нержавіючих, кислотостійких та жароміцних сплавів на нікелевій основі,  чавуну, кольорових металів та їх сплавів.
Умови роботи.
Робота електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах – це робота в приміщенні, цехах, в замкнутих ємкостях. Ручна праця робітника полегшена за рахунок використання автоматичних та напівавтоматичних машин. При напівавтоматичному зварюванні механізована подача дроту та  інших зварювальних матеріалів у  зону плавлення. Переміщення дуги вздовж лінії зварного з’єднання відбувається ручним способом.
Зварник займається виробництвом деталей обладнання, монтажем трубопроводів, мостів, металоконструкцій будівель.
До виконання зварювальних робіт допускаються особи не молодші 18 років, які мають кваліфікаційне посвідчення і пройшли інструктаж з техніки безпеки та попередній медичний огляд.
 Результатом роботи електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах є висока якість зварних швів при відсутності в них дефектів.
Ринок праці.
У сучасних умовах потреба в робітниках, які мають професію електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах, постійна і має тенденцію до зростання. Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов’язаний, в першу чергу, з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи.
Заробіток працівника залежить від обсягів виконаних робіт, кваліфікаційного розряду та спеціалізації підприємства, де він працює.
Освітня підготовка. Професію можна здобути у Полтавському професійному ліцеї, який знаходиться за адресою: м. Полтава, вул.. Сакко 16-а; тел.:(0532)51-27-20; e-mail: hhl1946@rambler.ru.
Медичні обмеження. Ця професія вимагає, щоб робітник мав гарне здоров’я, а саме, добру зорово-рухову, короткочасну та оперативну пам’ять, зосередження та стійкість уваги, просторову уяву, практичне мислення.
Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей.
– добра зорова, короткочасна та оперативна пам’ять;
– зосередженість та стійкість уваги;
– практичне мислення;
– розвинена просторова уява;
– високий невербальний інтелект,
– емоційна стійкість, гнучкість і рухливість
– акуратність та зібраність,
– гострота зору та кольоросприйняття.
 Перспективи: Підвищення розряду, складності доручених фахівцю робіт, збільшення заробітної плати. Кар’єрний ріст: електрозварник-майстер-начальник групи чи цеху.